patriot
09 فروردین 1402 - 16:10

فوت ۵۸۹ نفر در تصادفات نوروزی کشور/ ۱۲ هزار نفر مجروح شدند

گرگان- رئیس پلیس راه راهور فراجا از فوت ۵۸۹ و مجروحیت ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر در جاده های کشور در طرح نوروز امسال خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسن مومنی بعدازظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۵۸۹ نفر از هموطنانمان جان خودشان را در تصادفات از دست دادند و بیش از ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر هم مجروح شدند که معمولاً از این مجروحان حدود ۱۵ درصد معلول و قطع عضو می شوند.

رئیس پلیس راه راهور فراجا افزود: در روز هشتم فروردین شاهد افزایش تردد در جاده ها بودیم که حدود ۳۴۲ میلیون تردد در جاده ها ثبت شده که نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی اضافه کرد: امسال عدم توجه به جلو متاسفانه افزایش پیدا کرده و بخشی از این عدم توجه به جلو استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی هستند که عزیزان باید نهایت دقت را داشته باشند و از استفاده از تلفن همراه پرهیز کنند.

مومنی بیان کرد: در استان گلستان هم در این چند روز شاهد کاهش تصادفات فوتی بودیم اما آمار اعلام شده در خصوص تصادفات عدم رعایت حق تقدم و همچنین عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه در استان گلستان بالا است.

رئیس پلیس راه راهور فراجا گفت: در روز گذشته شاهد افزایش تخلفات سرعت نسبت به روزهای ابتدایی طرح نوروزی هستیم که واقعاً خطرناک است به همین منظور ما از ابتدای طرح به همکاران ابلاغ کردیم و الان مجدد همین کار را کردیم که با تخلفات حادثه‌ساز برخورد بدون اغماض داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد رانندگان عزیز قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنند، افزود: کمتر از ۱۰ درصد هستند که این صدمات و این تصادف را به وجود می‌آورند لذا پلیس خودرو رانندگانی که تخلفات حادثه ساز و پر خطر داشته باشند را توقیف و بدون اغماض و برابر قانون با متخلفان برخورد خواهد کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1116446